Aparat ultrasonograficzny: dobierz urządzenie dopasowane do potrzeb przychodni

aparat ultrasonograficzny, ultrasonograf

Kupno aparatu ultrasonograficznego to trudna sztuka, bo na rynku jest bardzo duży wybór urządzeń. Trzeba wybrać rozwiązanie, które w pełni dostosujemy do potrzeb przychodni. Żeby kupić dobry aparat ultrasonograficzny, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć solidnego dystrybutora.

Kupuj z głową i nie przepłacaj

Aparat ultrasonograficzny jest niezbędny w przychodni, jednak żeby dopasować model do potrzeb trzeba się zastanowić do czego tak naprawdę lekarze będą go używać. Czy wystarczy, jeśli zainwestujemy w USG do obrazowania ogólnego, czy też trzeba postawić na bardziej specjalistyczne urządzenie, np. pomagające w diagnozie chorób kobiecych lub w leczeniu kardiologicznym. To wszystko zależy oczywiście od profilu prowadzonej placówki. Żeby nie przepłacać i niepotrzebnie inwestować w funkcjonalności, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy, warto skonsultować wybór z dystrybutorem. Doświadczony fachowiec, który zna się na sprzętach poradzi nam na co najlepiej postawić i co w danym miejscu się najlepiej sprawdzi. Prowadząc niewielką lecznicę nie potrzebujemy rozbudowanych aparatów USG. Wystarczą nam podstawowe funkcjonalności, bo jeśli lekarz zauważy jakąś nieprawidłowość i tak wyśle pacjenta na dalsze badania do specjalistów z danych dziedzin. Pomoc dobrego dealera jest wręcz nieoceniona, bo nie tylko podpowie na jakiej grupie ultrasonografów powinniśmy się skupić, ale również wskaże na drobiazgi związane z ergonomią pracy. Możliwość dowolnego ustawienia położenia monitora jest bardzo pomocne zarówno dla przeprowadzającego badania, jak i dla samego klienta. W ten sposób można w łatwy sposób pokazać i wytłumaczyć przyczynę schorzenia, bo pacjent będzie miał wgląd w obraz ekranu.

Postaw na sprawdzone marki

Decydując się na zakup sprzętu medycznego, dobrze jest wybrać rozpoznawalnych producentów. Wtedy będziemy wiedzieć, że aparat ultrasonograficzny, niezależnie od wybranego modelu, będzie służył na lata. Poza tym sprzęty z wyższej półki mają rozbudowaną sieć serwisową i większą dostępność części. To bardzo ważne, bo w przypadku awarii urządzenie będzie szybko oddane do użytku. W większości wypadków profesjonalne punkty naprawcze potrzebują 24 godzin na usunięcie wady. Czasami wystarczą też konsultacje telefoniczne, by uporać się z problemem. Trzeba pamiętać, żeby odpowiednio dbać o urządzenie, żeby było utrzymane w dobrym stanie i mogło służyć na lata. W tym celu należy wykonywać regularne przeglądy nie tylko w okresie gwarancji, ale również po. Dobrze jest korzystać z autoryzowanych serwisów, które specjalizują się w danym segmencie. Wtedy będziemy mieli pewność, że urządzenie zostało fachowo naprawione i bez problemów można z niego korzystać.

Post Your Comment Here