Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej i polega na operacji zewnętrznych narządów płciowych kobiety. W ramach takiego zabiegu dokonuje się przede wszystkim: korekty asymetrii warg sromowych dużych i małych, korekty przerostu warg sromowych, poprawy wyglądu warg sromowych, odmłodzeniu wyglądu narządów płciowych rekonstrukcji naprawczej warg sromowych. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, na czym polega labioplastyka.

Dlaczego kobiety decydują się na labioplastykę?

Labioplastyka jest przede wszystkim wykonywana ze względów estetycznych. Kobiety decydujące się na niego mają zwyczajnie kompleksy z powodu wyglądu własnych zewnętrznych narządów płciowych. Chirurg wykonujący zabieg nie tylko musi być bardzo dokładny i ostrożny, ale również musi potrafić przygotować psychicznie do niego pacjentkę. Sam zabieg jest zabiegiem bardzo delikatny, jednak bezbolesnym ze względu na znieczulenie pacjentki. Przed przystąpieniem do zabiegu chirurg udziela odpowiednich informacji na temat przebiegu całego zabiegu i możliwych jego efektów. Zazwyczaj pokazuje się pacjentką fotografie po wcześniej wykonanych zabiegach, albo sztuczną wizualizację. Przygotowanie i poinformowanie pacjentki przed zabiegiem jest o tyle istotne, że ostatecznie może być ona z niego niezadowolona.

Zabieg, który pomaga kobietom

Ponadto labioplastyka wywołuje znaczne uczucie dyskomfortu u takiej pacjentki, z racji tego że narządy płciowe są raczej sferą intymną każdego człowieka. Osoba wykonująca zabieg musi być nie tylko poinformowana o tym, jak powinno się przeprowadzać taki zabieg, ale oprócz tego bardzo dokładna i precyzyjna. Nawet mały błąd w modelowaniu warg sromowych może wpłynąć na niekorzystny ich wygląd po zabiegu. Osoba taka powinna więc odbyć również odpowiednio długą praktykę, na której wprawiła się w wykonywaniu takich właśnie zabiegów. Ważne jest to, że koszt takiego zabiegu nie jest znacznie wygórowany i waha się w granicach od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Można więc powiedzieć, że tak naprawdę każdego stać na wykupienie takiego zabiegu. Jest on przydatny, jeżeli wygląd zewnętrznych narządów płciowych znacznie obniża samoocenę kobiety.

Post Your Comment Here