Na czym polegają iniekcje doszklistkowe preparatem Eyla?

Plamka żółta w oku jest odpowiedzialna za widzenie szczegółów, czytanie i rozróżnianie kolorów. Niestety wraz z wiekiem nasze oczy nie radzą sobie z wieloma procesami w organizmie w wyniku czego pojawiają się różne choroby. Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to przypadłość dotycząca głównie osób po 50 roku życia. Wbrew pozorom jest to niezwykle popularna choroba, dotyka ona nawet 25 milionów ludzi na całym świecie i może być niezwykle niebezpieczna.

Choroba społeczna zwana AMD

Problemy z czytaniem i widzenie prostych linii jako faliste to pierwsze objawy choroby. Zazwyczaj zaczynają zanikać receptory w konsekwencji czego człowiek zaczyna widzieć czarną plamę w centralnym punkcie oka. Później ta czarna plamka zaczyna się powiększać, aż prowadzi do ślepoty. Zwyrodnienie plamki żółtej może mieć postać suchą, która przebiega dość łagodnie i dotyczy zdecydowanej większości pacjentów. Można ją wyleczyć poprzez przyjmowanie przepisanych przez lekarza witamin. Niestety 1/5 chorych zapada na postać mokrą AMD. Jest to bardzo niebezpieczny typ choroby, który postępuje szybko i gwałtownie. Ta postać dotyka nawet osób młodych. W tej odmianie najważniejsze jest szybkie leczenie, ponieważ zmiany powstające w wyniku choroby są nieodwracalne.

Nowoczesny lek na zwyrodnienie plamki żółtej

Iniekcje doszklistkowe Eylea to sposób na wysiękową postać choroby. Lek zawiera czynną substancję aflibercept. Jest to nowoczesny i wysoce skuteczny lek, który powstał w wyniku technologii rekombinacji DNA. Substancja powoduje zahamowanie śródbłonkowego czynnika wzrostu naczyń A i łożyskowego czynnika wzrostu. Poprzez zablokowanie tych czynników zmniejszony zostaje obrzęk siatkówki. Lek pozwala na długoletnie cieszenie się prawidłowym wzrokiem. Trzeba jednak szybko zdiagnozować chorobę i jak najszybciej podać preparat. Zwlekanie prowadzi do powstania nieodwracalnych zmian w oku.

Terapia iniekcją doszklistkową Eylea

? Preparat Eylea jest produkowany w specjalnych ampułkostrzykawkach, które podawane są bezpośrednio do oka. Oczywiście, zabieg musi być przeprowadzony w profesjonalnej klinice okulistycznej przez lekarza. Terapię zazwyczaj rozpoczyna się od podania trzech zastrzyków w odstępie miesiąca. Później iniekcje stosuje się co dwa miesiące, a dalszy postęp terapii jest uzależniony od wyglądu plamki żółtej. Zabieg jest oczywiście wykonywany w znieczuleniu, bardzo cienką igłą. Jest on całkowicie bezbolesny i krótki. Dla specjalisty to rutynowy zabieg, który nie niesie za sobą zbyt wielu skutków ubocznych. Należy do grupy zabiegów wysoce bezpiecznych.

Działanie leku i jego efekty

Dolegliwości bólowe po zabiegu utrzymują się zazwyczaj około doby. Pacjent musi dokładnie obserwować oko i udawać się na ustalone kontrole. Preparat Eylea powoduje zatrzymanie choroby, a w niektórych przypadkach nawet poprawienie widzenia. Po zabiegu mogą występować zaburzenia widzenia w związku z czym nie można po nim prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn. Efekty można ocenić miesiąc po wykonanej iniekcji.

Post Your Comment Here