leczenie zacmy

Leczenie zaćmy NFZ Czechy: co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Leczenie zaćmy to stosunkowo prosty zabieg, jednak z powodu długich kolejek na przyjęcie z NFZ niewiele osób może skorzystać z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych. To powoduje, że pacjenci szukają alternatywy. Coraz popularniejsze staje się korzystanie z zagranicznej opieki medycznej. Na czym to dokładnie polega i kto może z tego skorzystać? O czym musisz wiedzieć decydując się na taką formę leczenia?

Znajdź pośredniczącą placówkę medyczną

W Polsce powstaje coraz więcej klinik, które pomagają w organizacji zabiegu u zagranicznych sąsiadów. Jeśli więc zdecydujemy się na usunięcie zaćmy w Czechach, skorzystajmy z ich usług. Znacznie łatwiej będzie nam załatwić w ten sposób wszelkie formalności i umówić termin zabiegu. Warto poszukać takiej pomocy. Polskie placówki medyczne z reguły współpracują z czeskimi szpitalami i kierują nas do miejsca, w którym pracuje dobra kadra posługująca się językiem polskim.Gdzie znaleźć takiego pośrednika? Najlepiej spróbować szukać tego typu miejsc przez internet. Można też popytać znajomych, czy nie mogliby kogoś polecić. Być może w czyjejś rodzinie znajduje się ktoś, kto niedawno przeszedł zabieg. Dobrze jest poszukać opinii na forach internetowych. W ten sposób można zyskać znacznie większą pewność, że wszystko będzie dobrze załatwione.

Nie jedź sam

Jesteś już po wstępnych badaniach w Polsce? Jeśli tak, musisz się dostać na zabieg. Leczenie zaćmy NFZ Czechy tego wymaga. Jeżeli zdecydujesz się na własny transport, pamiętaj, by zabrać ze sobą kierowcę. Tuż po samym zabiegu nie możesz prowadzić samochodu. Źrenica jest bardzo rozszerzona, a na oku jest opatrunek. Trzeba więc pomyśleć, by wziąć ze sobą szofera. Jeśli takiej możliwości nie ma, warto skorzystać z wynajętego busika. Taka opcja jest w ofercie większości placówek pośredniczących. Należy za to dodatkowo zapłacić, ale przynajmniej nie trzeba się o nic martwić. Poza tym nie są to szczególnie wygórowane koszty.

Przygotuj gotówkę

Wprawdzie leczenie zaćmy NFZ Czechy jest w większości refundowane z NFZ, to jednak za zabieg trzeba zapłacić z góry. To koszt około 2,5 tys. zł. Pieniądze trzeba mieć wcześniej przygotowane. Na szczęście po wszystkim można starać się o dofinansowanie z kasy chorych. Obecnie wypłaca się 2 tys. 100 zł. Faktyczne koszty, jakie trzeba będzie ponieść to niecałe 500 zł. Choć formalności trwają dość długo, bo na zwrot pieniędzy czeka się do 30 dni, a jeśli konieczne są dodatkowe procedury wyjaśniające, ten czas wydłuża się dwukrotnie, to jednak obecnie jest to najszybsza, a zarazem najtańsza metoda usuwania katarakty w Polsce. Nic dziwnego, że korzysta z tego coraz więcej osób.

6 Replies to “Leczenie zaćmy NFZ Czechy: co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?”

Urządzasz dom? Zainwestuj w kontenery magazynowe – Twoje Hobby

Październik 14, 2016 at 10:22 pm

[…] Otwórz www […]

Postaw na promocję. Zadbaj o kontenery społeczne – Twoje Hobby

Październik 15, 2016 at 12:16 pm

[…] Sprawdź stronę www… […]

Dentysta Tychy: coroczne kontrole są bardzo znaczące dla twoich zębów – Twoje Hobby

Październik 15, 2016 at 1:14 pm

[…] strona www… […]

Dowiedz się, do czego służą kontenery sanitarne biurowe? – Twoje Hobby

Październik 15, 2016 at 1:23 pm

[…] Zobacz stronę […]

Kierujesz motocyklem? Kombinezony motocyklowe Zabrze zostały stworzone dla Ciebie – Twoje Hobby

Październik 15, 2016 at 2:01 pm

[…] czytaj stronę www […]

Dentysta nie taki straszny jak go przedstawiają – Twoje Hobby

Październik 15, 2016 at 4:52 pm

[…] Strona internetowa […]

Post Your Comment Here