Nie lubisz okularów, okulista Gliwice wykona dla ciebie laserową korekcje wzroku

Wada wzroku to nie wyrok. Wiele osób robi co tylko może, by nie nosić okularów. W niektórych zawodach jest to wręcz zakazane. Jak będzie wyglądał np. zawodowy pilot w okularach. Wprawdzie można nosić soczewki, ale jest to dość niewygodne i wymaga przede wszystkim sterylnych warunków. Alternatywą może być laserowa korekcja wzroku.

Kto się kwalifikuje do zabiegu?

Zabieg jest dosyć bezpieczny, choć całkowicie nie da się wykluczyć ryzyka powikłań. Z tego właśnie powodu można go przeprowadzić jedynie u pacjentów z tzw. stabilną wadą. W praktyce oznacza to, że w ciągu roku ich wzrok nie uległ znaczącemu pogorszeniu. Pacjenci muszą być także w dobrej kondycji. Poważne choroby wykluczają tego typu prace. Zabiegi przeprowadza się w przypadku osób, które ukończyły 21. rok życia. Oczywiście sam zabieg będzie poprzedzony koniecznością wykonania szeregu badań, w tym, topografii rogówki, zmierzeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Pod lupę będzie wzięte także pole widzenia, ocena i przedniego i tylnego odcinka oka, a także ocena filmu łzowego. Ostatecznie okulista Gliwice decyduje, czy pacjent może się poddać takiemu zabiegowi, czy tez lepiej nie ryzykować. Ważne jest, by tego typu zabiegi były przeprowadzone tylko i wyłącznie w sprawdzonych miejscach, które cieszą się sporą renomą. Kiedyś nie każdy mógł sobie pozwolić na laserową korekcje wzroku. Dziś jest o to znacznie prościej. Można ubiegać się o dofinansowanie z NFZ. Wtedy zabieg jest znacznie tańszy. Jeśli nie mamy czasu na załatwianie formalności bądź też nie chce nam się tak długo czekać w kolejkach, możemy zdecydować się na rozłożenie płatności na raty. To obecnie standard w większości gabinetów lekarskich.

A może jednak okulary lub soczewki?

Warto się jednak zastanowić, czy taki zabieg rzeczywiście jest nam potrzebny. Są wprawdzie sytuacje, że pacjenci muszą się na to zdecydować. Zawodowy kierowca nie może się ograniczać okularami. Jeśli jednak jedynym powodem chęci zmiany są względy estetyczne, warto to dokładnie przemyśleć. Okulista Gliwice podpowie jakie mogą być przeciwskazania do w wykonania zabiegu i opowie o możliwych powikłaniach. Takie rzeczy niestety się zdarzają i nie da się tego całkowicie wykluczyć. Tymczasem okulary czy soczewki są zdecydowanie bezpieczniejsze i można się do nich przyzwyczaić. Coraz więcej osób traktuje okulary jako ozdobę. Wybór oprawek jest naprawdę ogromny, a dobrze dobrane mogą stanowić element estetyczny.

Post Your Comment Here