Okulista Gliwice: Oprawki mogą zmienić kształt twojej twarzy

Wybór okularów nigdy nie jest łatwy. Niektórym pasuje wiele rodzajów oprawek, inni muszą się naprawdę naszukać, żeby znaleźć jedyny, w których dobrze się czują. Warto zatem poświęcić na wybór więcej czasu, ponieważ najczęściej okulary wybieramy na dłuższy czas, a chodzimy w nich codziennie przez kilka godzin.

Najpierw złóż wizytę okuliście w gabinecie

Wybierając się do optyka powinniśmy być już po wizycie u okulisty. Dzięki temu, nasz wzrok został już na pewno kompleksowo przebadany, a okulista Gliwice mógł dać nam receptę na konkretne szkła. Istnieje możliwość przebadania swojego wzroku w salonie optycznym, jednak jeśli nie ma na miejscu okulisty, nie warto tego robić. Przy najlepszych salonach optycznych znajdują się gabinety okulistyczne. Dzięki temu możemy prosto od lekarza wybrać sobie oprawki. W momencie, gdy tego okulisty nie ma, to nasze oczy nie zostaną kompleksowo przebadane. Poznamy wadę wzroku, ale nie sprawdzimy czy poza tym nasza ostrość widzenia jest w porządku, czy nie ma zmian w dnie oka i wiele innych rzeczy, które jest w stanie sprawdzić profesjonalny okulista Gliwice. Dopiero, gdy dokładnie sprawdzisz swój wzrok, możesz spokojnie zacząć wybierać oprawki, pasujące do twojego stylu i wyglądu.

Mierzenie może trochę potrwać

Oczywiście, może się zdarzyć, że pierwsze zaproponowane dla ciebie oprawki będą ci się podobać i będziesz w nich dobrze wyglądać. Warto mimo wszystko przymierzyć kilka różnych kształtów i rozmiarów, żeby wybrać te idealne. Tym bardziej, że sami możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak będziemy wyglądać. Nawet jeśli nie podobają nam się okulary, w których nie ma w ogóle oprawek, a wszystko trzyma się na żyłkach, przymierzmy jedne, bo możemy wyglądać w nich zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażamy i już na naszym nosie się do nich przekonamy. Warto poświęcić trochę czasu na mierzenie oprawek, ponieważ ich liczba jest zazwyczaj bardzo duża. Dobrze jest też zastanowić się nad odpowiednim kolorem. Z tym najczęściej mają duży problem kobiety, bo uważają, że jeśli kupią czerwone oprawki okularów, będą zawsze musiały nosić pasujące kolorystycznie ubrania. Pamiętajmy jednak, że okulary mogą się odznaczać, jeśli nie obawiamy się być ekscentryczni, to im wyraźniejsze oprawki, tym lepiej.

Post Your Comment Here