usuniecie zacmy

Usunięcie zaćmy: jak uniknąć kolejek do prostego zabiegu?

Usunięcie zaćmy w Czechach jest bardzo prostym zabiegiem, który trwa zaledwie 20 minut. To stosunkowo niewiele. Niestety, kolejki na jego wykonanie ciągną się w nieskończoność. W Polsce na taki zabieg czeka się nawet 3 lata. Trzeba zatem szukać alternatywy.

Leczenie prywatne – za i przeciw

Leczenie prywatne w Polsce jest bardzo powszechne. Nic dziwnego, kolejki na usunięcie zaćmy z NFZ są bardzo długie. Trzeba więc szukać innych możliwości. Prywatna opieka medyczna ma wiele zalet. Przede wszystkim termin oczekiwania na przyjęcie jest dość krótki. Sama obsługa też jest na bardzo wysokim poziomie. Pacjent przebywa pod dobrą opieką. Minusem jest jednak fakt, że usunięcie zaćmy prywatnie to bardzo droga usługa. Za zabieg na jedno oko płaci się około 4 tys. zł. To bardzo duża suma, na którą nie stać wszystkich pacjentów. Tym bardziej, że zaćma dotyka w głównej mierze emerytów, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. W ich przypadku takie zabiegi są niezwykle kosztowne. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, by wszystko było domknięte na ostatni guzik. Leczenie prywatne bardzo często wiąże się z koniecznością dużego zadłużenia na wiele lat. W praktyce emeryci bardzo często biorą kredyty lub, co gorsza, tzw. chwilówki, a potem mają problemy z ich spłatą.

A może leczenie w Czechach?

Alternatywą dla leczenia prywatnego jest zagraniczna opieka medyczna. Jednym z chętniej wybieranych kierunków są Czechy, które są blisko polskiej granicy. Dojazd na miejsce nie jest więc trudny, a szczególnie dla mieszkańców z południowej części Polski. Na zabiegi w Czechach pozwala tzw. dyrektywa transgraniczna. W dużym skrócie polega ona na tym, że można korzystać otwartej opieki medycznej we wszystkich krajach unijnych. Za przyjęcie do szpitala trzeba wprawdzie zapłacić z góry. To jedyna niedogodność. Usunięcie zaćmy w Czechach kosztuje około 2,5 tys. zł. Na szczęście po wszystkim składa się wniosek do NFZ o refundację kosztów. Na chwilę obecną można liczyć na 2,1 tys. zł. W praktyce koszt zabiegu w Czechach to około 500 zł. To stosunkowo niedużo. Tym bardziej, że na przyjęcie do szpitala nie trzeba tyle czekać. Wystarczy około 2-3 tygodnie, by zostać przyjętym. To bardzo ważne. Dzięki temu można szybko pozbyć się problemu. Koszt takiego zabiegu tez nie jest szczególnie wygórowany i można sobie na to bez problemu pozwolić. To dużo tańsze niż prywatne leczeni i krótsze niż zabiegi przeprowadzane w Polsce. Nic dziwnego, że takie rzeczy z roku na rok staja się coraz popularniejsze.

Post Your Comment Here